Logo funduszy europejskich dla lubelszczyzny, flagI: Rzeczypospolitej polskiej, unii europejskiej, logo "lubelskie smakuj życie".

Informujemy, że Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski realizuje projekt "Punkt Interwencji Kryzysowej w Powiecie Hrubieszowskim" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Tytuł Projektu: "Punkt Interwencji Kryzysowej w Powiecie Hrubieszowskim"

Beneficjent: Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski

Partner projektu: Gmina Miejska Hrubieszów/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie

Okres realizacji projektu: 1.01.2024-31.12.2025

Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 752 605,00 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 639 714,25 PLN

Dotacja celowa z budżetu krajowego: 74 754,75 PLN

Łącznie dofinansowanie projektu: 714 469,00 PLN

ZADANIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU

1. Utworzenie i funkcjonowanie Punktu Interwencji Kryzysowej- zostanie utworzony Punkt Interwencji Kryzysowej (PIK) z siedzibą w mieście Hrubieszów dostępny dla osób doświadczających szeroko rozumianego kryzysu. Punkt z dostępem do Osób pierwszego kontaktu będzie funkcjonował codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 oraz poza tymi godzinami i w weekendy będzie działała całodobowa linia interwencyjna. Założono, że z usług PIK skorzysta łącznie 400 osób potrzebujących wsparcia.

2. Podnoszenie kompetencji kadr i superwizja- PIK jest miejscem, gdzie pracownicy mają do czynienia z klientami znajdującymi się w trudnych i nagłych sytuacjach, często wymagających szybkiej i profesjonalnej pomocy. Podnoszenie kwalifikacji kadry zatrudnionej w PIK oraz superwizja zespołu pracującego w obszarze interwencji kryzysowej  jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania Punktu.

3. Usługi specjalistyczne i interwencyjne- świadczenie specjalistycznej pomocy kryzysowej przez specjalistów zatrudnionych w Punkcie tj. prawnika, psychologa, pracownika socjalnego, pedagoga, doradcę zawodowego oraz psychologa/terapeutę dzieci i młodzieży. Zaplanowano łączną pulę godzin pracy specjalistów-1998 godzin, gdyż wsparcie specjalistów będzie się odbywało po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania na dany typ wsparcia przez osoby zgłaszające się po pomoc do PIK.

GRUPY DOCELOWE

Grupę docelową stanowią:

a) osoby potrzebujące interwencji kryzysowej,

b) kadry świadczące usługi interwencji kryzysowej,

c) osoby doświadczające przemocy, w tym przemocy w rodzinie i ich otoczenie.

Projekt skierowany jest wyłącznie do osób zamieszkujących, uczących się lub pracujących na obszarze województwa lubelskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Uczestnikami projektu będą 2 rodzaje grup docelowych: z jednej strony kadra świadcząca usługi interwencji kryzysowej w nowoutworzonym PIK w zakresie szkolenia doskonalącego ich kompetencje zawodowe- 2 osoby (w tym 2 kobiety) oraz osoby (dorośli oraz dzieci i młodzież) potrzebujące interwencji kryzysowej oraz doświadczające przemocy, w tym przemocy w rodzinie i otoczenie tych osób-400 osób (300 kobiet i 100 mężczyzn).

Łącznie 402 osoby (w tym 75% kobiet i 25% mężczyzn).

CEL PROJEKTU

CELEM GŁÓWNYM projektu zapewnienie dostępu do usług specjalistycznych i interwencyjnych dla osób doświadczających kryzysu, przemocy, dyskryminacji poprzez utworzenie i funkcjonowanie Punktu Interwencji Kryzysowej na terenie powiatu hrubieszowskiego w okresie 24 miesięcy realizacji projektu.

REZULTATY PROJEKTU

1. Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu- 2 osoby (w tym 2 kobiety).

2. Liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie po opuszczeniu programu- 280 osób (w tym 220 kobiet).

 

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

www.mapadotacji.gov.pl

#FunduszeUE   #FunduszeEuropejskie

KONTAKT:

Punkt Interwencji Kryzysowej Hrubieszów

ul. 3 Maja 15

22-500 Hrubieszów

Zapisy telefoniczne w godzinach 8.00-16.00 w dni powszednie

Numer telefonu: 792-921-222